Kořeny britské svobody

Kořeny britské svobody

V čem je Británie jiná a proč došlo k brexitu
262 Kč (cena online)
Doporučená prodejní cena 349 Kč
Koupit
Rok vydání: 
2022
Formát: 
135 x 200 mm
Počet stran: 
216
Vazba: 
měkká vazba (V2) s klopami
ISBN: 
978-80-7485-253-4
Hmotnost: 
280 g

Ačkoliv britský filosof Roger Scruton (1944–2020) již není mezi námi, jeho pronikavé myšlenky a názory jsou stále aktuální a inspirativní. V jedné ze svých posledních knih (v originále Where We Are: The State of Britain Now) se Scruton zabývá brexitem, politicky nejbouřlivějším obdobím v moderních britských dějinách, a klade si otázky, na něž nalézt odpovědi není vůbec jednoduché.

Jak může Británie nově definovat svou identitu a co ji v nadcházejících letech udrží pohromadě? Čemu jsou její obyvatelé povinováni a proč? Jak reagují na následky globalizace a masové migrace, na vzestup islámu a úpadek křesťanské víry? Přijímají je jako nevyhnutelné, nebo se jim brání? A pokud se jim brání, na jakém základě mohou stavět?

Scruton se poctivě snaží tyto otázky zodpovědět, a pomoci nám tak porozumět tomu, proč byl brexit nevyhnutelný a co můžeme očekávat v budoucnosti. Jeho moudré a hluboké úvahy o britské kolektivní identitě tak příznačně pronikají mlhou diskuzí a jsou nezbytnou četbou pro každého, kdo se zajímá o historii i současnost Velké Británie.

Vydání knihy podpořil Institut pro pravicovou politiku.