Rádce pro zodpovědné vlastníky půdy

Rádce pro zodpovědné vlastníky půdy

0 Kč (sleva NAN %)
Běžná cena Kč
Koupit
Zadavatel: 
Evropský informační projekt, z.ú.
Rubrika: 
Rok vydání: 
2019
Hmotnost: 
0 g

Informační příručka projektu Měříme, šetříme – Návrat k přirozenosti. Jak konkrétně ochránit krajinu před suchem podporovaného Skupinou ČEZ a realizovaného Evropským informačním projektem, z. ú.

Příručka je zaměřena na problematiku boje se suchem. Problematika sucha a nedostatečná schopnost krajiny zadržet srážkovou vodu je velice komplexní a palčivý problém, který je nutné řešit na mnoha úrovních. Jedním z klíčů ke změně je přístup k informacím. Veřejnost i samotní vlastníci půdy mají mnohdy pocit, že nemohou nic dělat, že vše je v rukou „velkých hráčů“, v tomto případě velkých agropodniků, ale to není tak docela pravda.

Za účelem zvýšení informovanosti vlastníků půdy vznikla ve spolupráci Evropského informačního projektu a Nadace Partnerství brožura Rádce pro zodpovědné vlastníky půdy, která seznamuje především drobné držitele půdy s právy a povinnostmi, které ve vztahu ke svému vlastnictví mají. Brožura nabízí přehledně a stručně konkrétní relevantní informace, odkazy na právní či finanční podporu, na jejichž základě se vlastníci půdy mohou kvalifikovaně rozhodnout, jak se svojí půdou naložit tak, aby přispěli ke schopnosti krajiny zadržet vodu a bránit půdu před další degradací.

Publikace je neprodejná, ale je volně k prohlédnutí a ke stažení zde

Web zadavatele: www.euroinfoproject.eu.