Británie po roce 1945

Británie po roce 1945

Od konce druhé světové války k brexitu
374 Kč (cena online)
Doporučená prodejní cena 499 Kč
Koupit
Rok vydání: 
2021
Formát: 
160 × 230 mm
Počet stran: 
496
Vazba: 
pevná vazba (V8a) bez přebalu
ISBN: 
978-80-7485-215-2
Hmotnost: 
1030 g

Kniha je určena všem, kdo se zajímají o moderní Británii či o ní potřebují získat přehledné a aktuální informace. Dobře poslouží především vysokoškolským studentům historie, politologie, mezinárodních vztahů, anglistiky a dalších společenskovědních oborů. Obsahuje přehledně zpracované kapitoly o britské politice, institucích, hospodářství, společnosti a kultuře.

Podrobná práce je dnes aktuální mimo jiné i tím, že bez znalosti dějin Spojeného království a jeho „jinakosti“ nelze dobře porozumět událostem, jež vyústily v jeho nedávný odchod z Evropské unie, v tzv. brexit.

"Kniha Hynka Fajmona vysvětluje cestu Velké Británie od konce druhé světové války až po brexit, a tak usnadňuje českému čtenáři pochopit, proč k brexitu došlo. Domnívám se, že tak činí jasným a nestranným způsobem." Nick Archer, britský velvyslanec v Praze

Hynek Fajmon (1968) vystudoval historii na FF UK v Praze a studoval rovněž na London School of Economics and Political Science. Je autorem několika knih, zejména obsáhlé historické práce Margaret Thatcherová a její politika (1999, 2010).

Kniha vychází s finačním podporou společnosti Matrix a. s.


a Insistutu pro pravicovou politiku