Politika pro každého

Politika pro každého

Bohumil Pečinka zpovídá Stanislava Balíka
187 Kč (cena online)
Doporučená prodejní cena 249 Kč
Koupit
Rok vydání: 
2023
Formát: 
140 × 205 mm
Počet stran: 
164
Vazba: 
měkká vazba (V4) s klopami
ISBN: 
978-80-7485-280-0
Hmotnost: 
270 g

Po přečtení této útlé knihy se podíváte na politiku jinýma očima. Vznikla na základě oblíbené rubriky, jež se každý týden pravidelně objevuje v časopisu Reflex. Přímá stručná otázka, jasná nekomplikovaná odpověď. Renomovaný žurnalista se ptá, respektovaný politolog odpovídá. Jeho odpovědi často vybočují z toho, co z médií většinou slýcháme. Jsou to úvahy založené na důkladné znalosti českého politického prostředí (včetně politiky komunální), ale především vycházejí z hodnotově ukotveného občanského postoje. Nejlépe nejspíš charakterizoval tyto texty jeden ze čtenářů Reflexu, když napsal, že díky nim nejen dobře porozumíme české politice, ale současně jsou skvělou výchovou k občanství.

Stanislav Balík (1978)
Politolog a historik, profesor a děkan Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Autor a spoluautor více než dvaceti odborných knih, jeden z editorů časopisu Kontexty. Od roku 2002 zastupitel obce Bludov, aktivní skaut.

Bohumil Pečinka (1967)
Přední český politický komentátor, který publikuje především v Reflexu. Od roku 2021 jedna z hlavních tváří populárního podcastu Kecy a politika.