Flanelem proti válce aneb Česká prezidentská volba 2023

Flanelem proti válce aneb Česká prezidentská volba 2023

221 Kč (cena online)
Doporučená prodejní cena 295 Kč
Koupit
Rok vydání: 
2023
Formát: 
138 × 196 mm
Počet stran: 
276
Vazba: 
měkká vazba (V2)
ISBN: 
978-80-7485-281-7
Hmotnost: 
354 g

Třetí přímá volba prezidenta České republiky v roce 2023 se konala v atmosféře plné napětí a očekávání. Tu způsobilo hned několik souběžných faktorů. Jedním z nich byl výkon funkce dosluhujícího prezidenta Miloše Zemana, dalším napětí ve společnosti vyvolané válkou na Ukrajině a s tím související energetickou krizí. Situaci ovlivňoval i příchod mnoha válečných uprchlíků a hlasité protesty a demonstrace antisystémových aktérů. Ačkoliv se nejedná o dění mající přímý vliv na volbu hlavy státu či problémy, které by prezident měl ve své kompetenci (vy)řešit, všechny tyto faktory se na podobě předvolebního klání i voleb samotných podepsaly.

A právě faktorům ovlivňujícím a doprovázejícím volbu prezidenta České republiky je věnována tato kniha. Vedle představení podrobných volebních výsledků nebo podoby volebního klání přibližuje i další procesy a témata, které společně tvořily spletitou síť motivací a impulzů ovlivňujících rozhodování jak na straně politické reprezentace, tak na straně kandidátů nebo voličů. Dnes už víme, že tento mix vyústil v jednoznačné vítězství Petra Pavla. Co vše k tomu vedlo? Jaká byla cesta jednotlivých kandidátů a průběh volebního klání? A jak si kandidáti stáli v jednotlivých regionech České republiky? Na tyto otázky se kniha autorského kolektivu politologů z Masarykovy univerzity snaží odpovědět v pěti semknutých kapitolách.

 „Knihu vnímám jako užitečnou, kvalitní a zdařilou sondu do prezidentské volby v roce 2023 a s ní souvisejících témat a rámců.“ 
doc. PhDr. Ladislav Cabada, Ph.D., Metropolitní univerzita Praha

Knihu vydalo nakladatelství Books & Pipes ve spolupráci s Masarykovou univerzitou.