Konzervatismus dnes

Konzervatismus dnes

Politika, společnost a zdravý rozum v době nerozumu
184 Kč (cena online)
Doporučená prodejní cena 245 Kč
Koupit
Rok vydání: 
2019
Formát: 
135 x 200 mm
Počet stran: 
176
Vazba: 
šitá měkká vazba (V4) s klopami
ISBN: 
978-80-7485-186-5
Hmotnost: 
240 g

Tuto publikaci můžete zakoupit také jako e-knihu zde.

Jste stále více rozčarovaní ze současné politiky – z absurdně složité správy věcí veřejných i soukromých, z masivního nárůstu byrokracie a státní šikany, z postupné ztráty soukromí a svobody? Přečtete si novou knihu politologa a předsedy ODS Petra Fialy a šéfredaktora revue Kontexty Františka Mikše Konzervatismus dnes.

Jak v dnešním světě uchopit konzervativní myšlenkovou tradici, zejména anglosaskou, a jak se z ní lze inspirovat v současné pravicové politice? 

Konzervatismus nabízí rozumné odpovědi na nejpalčivější problémy dneška. Chce zpět přívětivou zemi, nesešněrovanou miliony nesmyslných předpisů a nařízení. Hájí demokracii, tradiční instituce a volný trh, ale myslí i na kvalitu života a životního prostředí. Chápe význam občanské angažovanosti, podporuje svobodnou lidskou aktivitu, neredukuje společenský život na pouhé tržní vztahy. Podporuje pestrost a rozmanitost, chrání vše malé, ohrožené, tradiční a místní, od kultury po zemědělství.

Z naší země se stává něco jiného, než jsme před třiceti lety chtěli. Naléhavě proto potřebujeme konzervativní obranu normálního života, kontrarevoluci normálnosti!

Ukázka z knihy: