Ztratil pejsek trenýrky - VÝPRODEJ!

Ztratil pejsek trenýrky - VÝPRODEJ!

Rozpustilá básnická čítanka od A do Z
99 Kč (cena online)
Doporučená prodejní cena 199 Kč
Koupit
Rubrika: 
Rok vydání: 
2018
Formát: 
210 x 186 mm
Počet stran: 
136
Vazba: 
pevná vazba
ISBN: 
978-80-7485-172-8
Hmotnost: 
486 g

Kniha je mechanicky poškozena.

Básníka Hynka Viléma milují děti i rodiče už od jeho prvotiny Dobrý pejsek pro kokínko přeskočí i přes hovínko a později pro skvělé přebásnění knížek Neptáček nebo Víš, co má v plínce myš?

Předkládaný výbor zahrnuje nejlepší básně z jeho dosud vydaných i nevydaných sbírek. Vtipné slovní hříčky, jazykolamy, absurdity, verše překvapivě něžné, ale občas i provokativní a někdy dokonce lehce neslušné (párkrát možná až „za čáru“).

Ožívají v nich básníkovy oblíbené postavičky: dětem dobře známý Bořek Stavitel (z Buffala), koktající Klokan, potrhlý Pštros Emu, tajemná Kadimůra či ušlá šle z Litomyšle. A všichni tropí bláznoviny: klokan krade do vaku v supermarketu, pštros a slon jamují v rytmu jazzu, medvěd pije lahváče, vrána se sprchuje v záchodové míse, zajíci hrají tenis se svými bobky, kukačka na buku kuká do facebooku, zvířata surfují po internetu a celý les píše SMS…

Knížka je doprovozena vtipnými básníkovými komentáři o tom, jak jednotlivé básně vznikaly, co ho inspirovalo, a hlavně proč je třeba dívat se na svět poeticky už od dětského věku!