Broučci VÝPRODEJ!

Broučci VÝPRODEJ!

99 Kč (cena online)
Doporučená prodejní cena 269 Kč
Koupit
Rubrika: 
Rok vydání: 
2020
Formát: 
170 x 240 mm
Počet stran: 
136
Vazba: 
pevná vazba (V8a) bez přebalu
ISBN: 
978-80-7485-220-6
Hmotnost: 
456 g

Kniha je mechanicky poškozena.

Ve statisících českých domácností četli odjakživa rodiče nebo prarodiče dětem před spaním Karafiátovy Broučky. Nádhernou knihu, která učarovala mnohým generacím. Vyšla v neuvěřitelném počtu vydání a s ilustracemi těch nejznámějších výtvarníků. Před skoro sto padesáti lety ji napsal sotva třicetiletý autor a vydal vlastním nákladem. Každá generace dětí od té doby měla „své“ Broučky. Nejslavnější česká dětská knížka nyní vychází v novém vydání a s ilustracemi mladé současné výtvarnice Terezy Konupčíkové.

Proč znovu vydávat Broučky?

  • Protože Broučků není nikdy dost, stejně jako dětí, protože kolik lidí, tolik chutí, kolik malířů, tolik obrázků, kolik knížek, tolik čtenářů.
  • Protože dnes stejně jako včera a jako zítra to je, byla a bude knížka nadčasová jako staré báje a pověsti, legendy a pohádky, protože je v ní ukrytý klíč k pochopení koloběhu světa i lidského života.
  • Protože jako tehdy i teď přinášejí čtenářům poezii, ponaučení, emoce a víru, že všechno, co se děje světu i nám, má hluboký smysl a řád, a že nakonec všemu navzdory to se světem i s námi dobře dopadne.

„Knihy jsou jako lidé, nebo jako svatojanští broučci. Věděl jsem, že to bude pro mne nebezpečné otevřít po téměř čtyřiceti letech Karafiátovu knížku. Ale udělal jsem to a nelituji. Umyl jsem si oči v nejvzácnější vodě a byla slaná jako tenkrát, když jsem ještě neuměl číst a doma nám četli Broučky nahlas. Nač zapírat. Několikrát mně vstoupily při četbě do očí slzy.“  Jan Skácel, z předmluvy k vydání z roku 1967

Doprovodný text k novému vydání Broučků od básníka Zdeňka Volfa je k přečtení zde.